Javni_Natecaj.jpg
RAZPIS.jpg
ureditev_polozajax.gif
studentski_memorandum.jpg
Prispevek1.gif
Prispevek2.gif
2009-07-stipendije.gif
2009-zakon-o-univerzi.gif
predlog SOS
strateski nacrt SOS
knjiga1.gif knjiga2.gif
kajpami.gif
evrostudent-07.jpg
deklaracija visokosolskih partnerjev
sova.gif
logo2a-ani-mali.gif
stalisce-do-reform.gif
manifest-slovenskih-studentov.gif
bolonjski-proces.gif
druzbeni-profil-studentov.gif



Tomaž Frelih novi predsednik ŠOS
(Ljubljana, 3. julij 2007)
Na današnji 12. Skupščini Študentske organizacije Slovenije so predstavniki študentov imenovali novega predsednika in potrdili novega generalnega sekretarja ŠOS. Novi predsednik ŠOS je postal Tomaž Frelih, 23-letni študent Fakultete za računalništvo in informatiko. Aleš Bržan pa je bil potrjen za generalnega sekretarja ŠOS za mandatno dobo dveh let. Na Skupščini so študentski predstavniki obravnavali tudi poročilo dosedanje predsednice ŠOS Saše Albreht, poročilo nadzorne komisije in finančno poročilo za leto 2006.

Danes, 3. julija 2007, je Skupščina Študentske organizacije Slovenije na svoji 12. seji za novega predsednika ŠOS za mandatno dobo enega leta imenovala Tomaža Freliha. Prejel je podporo večine poslancev na vsakem od študentskih zborov ljubljanske, mariborske in primorske študentske organizacije univerze ter sveta študentskih klubov.

Tomaž Frelih je 23-letni študent 3. letnika Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani in prihaja iz Martinj Vrha pri Železnikih. V študentskem organiziranju je aktiven že od leta 2002 in tako dobro seznanjen s postopki zastopanja interesov študentov v različnih organih fakultet in univerze. Bil je član Študentskega sveta Fakultete za računalništvo in informatiko in član Senata Študentske organizacije Univerze v Ljubljani. V zadnjem letu pa je bil tudi predsednik Senata Študentske organizacije Univerze v Ljubljani.

V svojem programu za predsednika ŠOS je izpostavil ohranjanje, varovanje in zagotavljanje pravic študentov, zagotavljanje možnosti za dostopen in brezplačen študij, zavzemanje za dober socialni položaj študentov ter urejanje vprašanj skupnega pomena. Posebno pozornost je namenil oblikovanju nacionalnih strategij in programov v sodelovanju z vladnimi strukturami in visokošolskimi zavodi, ki zadevajo vse študente v Sloveniji. Temeljni cilji njegovega mandata se osredotočajo na preglednost delovanja ter odločanja s pomočjo dialoga in konstruktivnih rešitev.

Tomaž Frelih, predsednik ŠOS: »S tehtnimi argumenti je mogoče doseči rešitve, ki vodijo k izboljšanju obstoječega stanja. ŠOS se mora izogibati okvirnim ocenam in se zavzemati za korekten dialog enakovrednih partnerjev, pri čemer je dobrobit študentov na prvem mestu.«

Predstavniki študentov so potrdili tudi novega generalnega sekretarja ŠOS, in sicer Aleša Bržana, ki prihaja iz Kopra. Na Skupščini so obravnavali tudi poročilo dosedanje predsednice ŠOS Saše Albreht, poročilo Nadzorne komisije ŠOS in finančno poročilo za leto 2006.
 
< Nazaj   Naprej >
Izdelava:
10DESET