Javni_Natecaj.jpg
RAZPIS.jpg
ureditev_polozajax.gif
studentski_memorandum.jpg
Prispevek1.gif
Prispevek2.gif
2009-07-stipendije.gif
2009-zakon-o-univerzi.gif
predlog SOS
strateski nacrt SOS
knjiga1.gif knjiga2.gif
kajpami.gif
evrostudent-07.jpg
deklaracija visokosolskih partnerjev
sova.gif
logo2a-ani-mali.gif
stalisce-do-reform.gif
manifest-slovenskih-studentov.gif
bolonjski-proces.gif
druzbeni-profil-studentov.gif



ŠOS gosti predstavnike študentskih organizacij Jugovzhodne Evrope
(Ljubljana, 11. marec 2008)
 
V sredo, 12. marca 2008 bodo v Ljubljano prispeli študenti iz Jugovzhodne Evrope, ki se bodo srečali s predstavniki slovenskih študentov. Med obiskom se bodo pogovarjali o nadaljnjem sodelovanju v okviru mreže South East Initiative in obiskali Mednarodni inštitut za bližnjevzhodne in balkanske študije.

V sredo, 12. marca bodo v Ljubljano prispeli študenti iz Jugovzhodne Evrope, ki se bodo srečali s slovenskimi študenti. Predstavniki slovenskih študentov so že nekaj let aktivni na področju povezovanja s predstavniki študentskih organizacij iz Jugovzhodne Evrope. Sprva je bil glavni namen doseči formalno povezanost študentskih organizacij JV Evrope, kar se je uresničilo preko mreže South East Initiative – SEI. Kasneje pa se je razvila ideja o oblikovanju skupne visokošolske politike na področju mobilnosti ter medsebojnega spodbujanja pri implementaciji bolonjske reforme. Projekt sedaj že nekaj časa poteka na ravni posameznih študentskih organizacij, v prejšnjih letih pa so k sodelovanju pristopile tudi nekatere univerze.

V sredo in četrtek se bodo predstavniki študentskih organizacij iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Srbije, Črne gore, Makedonije, Bolgarije, Romunije in Albanije pogovarjali o možnostih nadaljnjega delovanja v okviru mreže SEI, srečali se bodo z veleposlaniki omenjenih držav v Sloveniji in obiskali Mednarodni inštitut za bližnjevzhodne in balkanske študije.

 
< Nazaj   Naprej >
Izdelava:
10DESET